Які види штрих-кодів найчастіше використовуються і в чому різниця між ними?
Штрих-код є унікальним ідентифікатором, який після зчитування може використовуватись комп’ютером для пошуку додаткової інформації про продукт. По суті, штрих-код - це набір геометричних символів, розміщених за визначеним стандартом. Таких стандартів є багато, і кожен з них має свої обмеження.
Поговоримо про найчастіше використовувані.
Штрих-коди з фіксованою довжиною, до яких належить EAN-13, дозволяють закодувати визначену кількість символів.
EAN-13
За допомогою штрих-кодів стандартів CODE-39 і CODE-128 можна закодувати будь-яку кількість інформації, яка буде обмеженою лише розміром області для друку штрих-коду.
CODE-39
CODE-128
Загалом, чим більше даних закодовано штрих-кодом, тим довшим він буде. Тому при виборі типу штрих-коду, зважайте на ту кількість інформації, яку збираєтесь зашифрувати.
Яку саме інформацію можна закодувати на магнітну стрічку?
Магнітна стрічка дозволяє автоматизувати процес отримання знижок, адже всю роботу по розрахунку знижки і зі зберігання історії покупок Ваших клієнті виконує касовий термінал.
Магнітна стрічка є носієм даних і складається з 2 або 3 доріжок для запису і зберігання інформації. Перша доріжка призначена для буквенно-цифрової інформації - ідентифікаційного номера, коду країни, прізвища, імені власника картки, дати закінчення терміну дії картки, службового коду. Друга доріжка містить інформацію, закодовану двійково-десятковим кодом. Третю використовують, як правило, лише у банківських картках.
Тобто, на магнітній стрічці міститься інформація про її власника.
Що таке ембосування і тіпінг?
Ембосування - це процес механічного витискання на пластиці букв та цифр. При виготовленні дисконтних пластикових карт найчастіше витискають номер картки клієнта. Для кожного з них він унікальний і може бути нанесений по порядку чи згідно Вашої бази номерів.
Тіппінгом називається покриття зафарбованою плівкою витиснутих символів з метою їх кращого виділення на картці. Як правило, здійснюють покриття золотистим, сріблястим чи металізованим кольором.
Яку картку краще обрати - матову чи глянцеву?
Глянцеві картки приваблюють своїм блиском, під глянцем ефектно виглядають яскраві, соковиті кольори. Матова ж поверхня дещо шорстка і приємна на дотик, при правильно вибраній кольоровій гамі виглядають дуже солідно.
Глянцеві картки більш схильні до появи подряпин, тому при тривалому їх використанні втрачають привабливий вигляд. Але це відбувається тільки при активному використанні чи через достатньо довгий період часу. Дрібні подряпини помітні лише на сонці чи під спрямованим світлом. Також на глянцевих картах, як і на будь-яких блискучих гладких поверхнях, більш помітні відбитки пальців.
Матові картки стійкіші до подряпин і на них не помітні відбитки пальців.
За терміном експлуатації і глянцеві і матові картки служать однаково. Тут справа не в обраній поверхні, а в методі друку. Тож обирайте таку, що більше Вам до смаку.
Чим відрізняється безконтактна карта Em-marine від безконтактної карти Mifare?
Найпопулярнішими типами смарт-карт є моделі на базі чипів Em-marine і Mifare.
Чип Em-marine працює на частоті 125 кГц. Він зберігає в собі унікальний серійний номер, записаний на заводі, що його виготовляє. Це означає, що іншої такої ж картки не існує і перезаписати номер, вшитий у чип, неможливо. Зчитувача смарт-карт бачить десятизначний номер, який можна закріпити у системі за клієнтом. Вартість цього типу смарт-карт є нижчою, ніж карт стандарту Mifare.
Чип Mifare працює на частоті 13,56 МГц, дальність зчитування - близько 10 см. Відмінною особливістю даного типу карти є можливість записування даних на чип.